SMOOTHIE recepty z TMAVÝCH ZELENÝCH LISTŮ a čerstvé šťávy pro vaše zdraví (zelené smoothie – viz v MENU – Úvodní stránka).

 
Watermelon lemonade

1a) Smoothie z tmavých zelených listů: složení: domácí destilovaná voda, lněná semínka, prvotřídní voda, listy řepy, šťovík červený, ananas, kopr, celer řapíkatý, zázvor a mořské řasy. Ke Smoothi z tmavých zelených listů se může přikusovat ovoce nebo nemusí. Semínka vždy na delší dobu namočit.

1b) Smoothie z tmavých zelených listů: složení: domácí destilovaná voda, celer řapíkatý, zázvor, mořské řasy, kopr, křen, kopr, rukola, římský salát, pomeranče. Ke Smoothi z tmavých zelených listů se může přikusovat ovoce nebo nemusí. Semínka vždy na delší dobu namočit.

1c) Smoothie z tmavých zelených listů -1,5 litru: složení: domácí destilovaná voda, zázvor, 2 pomeranče, konopné semínka, listy špenátu a mangol (velice dobré). Ke Smoothi z tmavých zelených listů se může přikusovat ovoce nebo nemusí. Semínka vždy na delší dobu namočit.

1d) Smoothie z tmavých zelených listů -1,5 litru: složení: domácí destilovaná voda, kousek zázvoru a křene, 2 pomeranče, semínka z jablka a melounu, listy špenátu, mořská řasa Kelp (prášek BIO) – 2 lžičky. Ke Smoothi z tmavých zelených listů se může přikusovat ovoce nebo nemusí. Semínka vždy na delší dobu namočit.

1e) Smoothie z tmavých zelených listů -1,5 litru: složení: domácí destilovaná voda, kousek zázvoru a kurkumy, 3 malé pomeranče BIO, 1 jablko, semínka sezam neloupaný namočený, listy špenátu BIO, kousek mořské řasy, listy máty ze dvou výhonků, salát Lollo Rosso fialové barvy, 1,5 stonku celeru řepíkatého.

2a)
Čerstvá šťáva:
složení: červená řepa, mrkev, petržel, nať celeru řapíkatého. Jakoukoliv čerstvou šťávu pít nejlépe ihned, možné skladovat 1 den v ledničce. Pro dobré zdraví vypít 1/2 litru denně a nejlépe 1/2 hod. před jídlem. Zásada je taková, že je třeba pít jakoukoliv šťávu když máme prázdný žaludek.

2b) Čerstvá šťáva: složení: mandarinky. Pít nejlépe ihned, možné skladovat 1 den v ledničce.

2c) Čerstvá šťáva: složení: meloun. To je pro zdraví to nejlepší co můžete udělat. Kupujte v sezóně, kdy je meloun nejlevnější. Po domluvě mohu přinést na ochutnání nejčerstvější šťávu z melounu. Místo setkání: Nákupní centrum Géčko České Budějovice, vchod od sídliště Vltava. Napište.

Další druhy Smoothie z tmavých zelených listů budu postupně na tyto stránky přidávat.