Úvodní stránka > > ODKAZY – důležité > > Odkazy na GMO, herbicidy …

 

Odkazy na GMO, herbicidy a jedy v tělech lidí.

 

Jestliže je ve složení potravin zmínka o sóji či kukuřici, pak se z 90% jedná o geneticky modifikované organismy (GMO). Potraviny z Kanady, Anglie, Číny, Norska, Francie i USA jsou z 90% právě takovými. V supermarketech je jejich více než 40%. Nejvíce GMO obsahují uzeniny a nezaostává ani maso, protože krmivo pro skot a drůbež je z 90% modifikované. Najít párky nebo uzeninu bez transgenů je prakticky nemožné. Obrovské množství GMO je i v polotovarech, jako jsou pelmeně, masové pirožky, chinkali (těstovinové knedlíčky plněné mletým masem, pozn. překl.) a lívanečky. Obsahuje je také 70% dětských pyré a směsí. Zdroj (r.2017): https://www.suenee.cz/gmo-geneticky-modifikovane-organismy-jsou-potravou-frankensteinu/ . Další zdroj (r.2014): http://newspark.net.ua/scientific/gmo-pishha-frankenshtejnov/

         Šest z deseti Čechů má v těle toxický herbicid, známý pod obchodní značkou Roundup.

        Glyfosát z Roundupu nalezen v moči Evropanů

800-vedcu-pozaduje-konec-globalniho-gmo-experimentu

        20 GENETICKY MODIFIKOVANÝCH POTRAVIN NA VAŠEM STOLE

        Zákaz najpoužívanejšieho prípravku v poľnohospodárstve: Obava z rakoviny, používa …

        GMO? Děkuji, nechci: Komunita na Facebooku.

        800 vědců požaduje konec globálního GMO “experimentu”

        Skotsko chce na svém území zakázat pěstování GMO

 

Šokující zjištění: krysy krmené geneticky upravenou kukuřicí a napájené Roundapem mají nádory

 

Krysám krmeným po celý jejich život geneticky upravenou kukuřicí (GMO) a stopovým množstvím herbicidu Roundup vyrostly obrovské nádory, došlo k silnému poškození vnitřních orgánů a předčasnému úmrtí. Vyplývá to ze závěrů francouzské studie, která sledovala dlouhodobý vliv konzumace geneticky upravené kukuřice. Jde o dosud nejdůkladnější studii vlivu GM plodin na zdraví zvířat. Výsledků studie si všímají všechna média, šokovaná fotografiemi krys s několika obrovskými nádory, v některých případech tak velkými, že krysám nedovolovaly dýchat. Zvířata krmená geneticky upravenou kukuřicí trpěla nádory mléčných žláz a silným poškozením jater a ledvin. Podle francouzských výzkumníků 50 procent samců a 70 procent samiček umřelo předčasně ve srovnání s 30, respektive 20 procenty u kontrolní skupiny.
Studie nese název „A Comparison of the Effects of Three GM Corn Varieties on Mammalian Health.“ Byla vydána ve vědeckém časopise International Journal of Biological Sciencies. Studie, kterou vedl Gilles-Eric Seralini z francouzské univerzity v Caen v roce 2009, byla první, která zkoumala dlouhodobý vliv konzumace GMO na zdraví organizmu.
Hlavní závěry studie:
* až 50 procent samců a 70 procent samiček předčasně zemřelo;
* krysy, které pily stopová množství herbicidu Roundup (množství povolené pro zdroje vody v USA), trpěly o 200 až 300 procent zvětšenými nádory;
* krysy krmené GM kukuřicí a stopovým množstvím Roundupu trpěly silným poškozením vnitřních orgánů, včetně jater a ledvin;
* během studie byly krysy krmeny kukuřicí NK603 vyráběnou společností Monsanto a běžně pěstovanou ve Spojených státech jako krmivo pro dobytek a pro potravinářskou výrobu.
Francouzská vláda již reagovala a požádala zdravotní orgány, aby věc dále zkoumaly. Zprávu také zaslala Evropským úřadům s výzvou, aby udělaly vše pro ochranu zdraví obyvatel. Rusko vydalo v souvislosti s výsledky výzkumu zákaz dovozu geneticky upravené kukuřice. Pokud by následovaly v zákazu další státy, může to pro USA znamenat zásadní ohrožení vývozu.
Zdroj: Reuters, IJBS, in: bio měsíčník pro trvale udržitelný život číslo 11/2012.

 

Pomalu, ale jistě, vás otravují jídlem a celkovou devastací životního prostředí. Milí lidé, jak dlouho si toto chcete nechat líbit, jak daleko chcete až zajít? Každý může ze své pozice něco proti ovladačům dělat, ne že ne, to je pouze výmluva. Ti kteří si zvolí pouze vegetování a okrádání druhé o energie na to sami doplatí, je to jejich volba.