Seznam politických afér v Česku a další

 

Rok 1993:

1) Klaus připravil důchodce o 333 miliard (JE EVIDENTÍ, ŽE JSEM BYL OKRADEN !!!):

Částečně nesouhlasím s níže uvedeným článkem na obrázku – Klaus připravil důchodce o 333 miliard. Prohlašuji, že socialismus je stejně totalitní zřízení jako kapitalismus. Můj návrh je tento: je třeba popostrčit orgány činné v trestním řízení za zneužití moci Václavem Klasem a dalšími lidmi kteří se na vyvedení uvedených 333 miliard z důchodového účtu podíleli. Vážení spoluobčané, jak si to tady uděláme, tak to budeme mít. Nyní musím jít déle do důchodu, a to je pro mne nepřijatelné. Je evidentní, že jsem byl okraden, posílal jsem si celý život do důchodového fondu peníze. Kdo to ukradl ať to tam vrátí. Na řadě jsou nyní politici, orgány činné v trestním řízení, protesty jednotlivých lidí a veřejnost. Je pravda, že tato společnost není dobře nastavená, když se toto může dít. Svoboda není zadarmo, za tu se musí bojovat. Proto je na každém jednotlivci, zda se bude pouze na něco takového jenom dívat, anebo přispěje k tomu, aby se toto už nikdy neopakovalo. Tvářit se tak, že já nic já muzikant je souhlas s uvedeným stavem. Samozřejmě s následky jednání každého jednotlivce, buď odměny anebo odplaty.

Klaus


Psal se rok 1993. Tehdejší ministr financí Václav Klaus – později prezident republiky (v neblahé paměti) přišel na „geniální“ nápad. Dlouho mu ležel v žaludku fakt, že existoval důchodový fond v celkové výši přes 330 miliard korun – tedy fond pro důchody lidí, kteří celý život pracovali a poctivě si tyto peníze ve státní kase nastřádali, aby na stará kolena měli z čeho žít. To bychom neznali Klause, kdybychom si mysleli, že to nechá jen tak být. Kdepak!
Klaus tento důchodový fond zrušil spojením se státním rozpočtem. Peníze pro důchodce, naráz – jako mávnutím kouzelným proutkem, zmizely… A cesta k jejich vytunelování byla otevřena… Už tu byla rezerva pro různé pokoutníky-lobisty, hochštaplery, tuneláře, tedy budoucí miliardáře tuzemské i zahraniční provenience!

A KDE JE TĚCH 333 MILIARD, co z důchodového fondu ukradla Klauzova vláda v 90 letech ??? Chceme je zpátky!

Nezajímá nás, že to oni a jejich kamarádíčkové z kapitálových kruhů rozkradli!

Chceme zpět důchodový fond, na který jsme celý život ukládali peníze!

Ať se na něj složí ti, kteří ho rozkradli!

Neuvažujte o miliardách pro katolickou církev, která sama by měla splácet mnoho miliard za to, že po mnoho staletí diskriminovali, konfiskovali majetky a vraždili lidi!

duchodci


TOTO MI PŘIŠLO DO POŠTY: Fialo, nezapomeň teď na tom vašem sjezdu ODS rozšířit program o důležitý bod, a tím je vrácení 340.000.000.000,- Kč do důchodového fondu


Důležitý bod je vrácení 340.000.000.000,- Kč do důchodového fondu, které si tehdejší ministr financí z ODS Klaus vypůjčil z důchodového fondu, na dobu 1 roku. Slovy: jednoho roku. To jste byli ve vládě ODS, s ODA a lidovci. Nejen, že jste důchodcům nic nevrátili za rok, ale nevrátili jste to ani za další 3 vlády premiérů Klause, Topolánka a Nečase. A žít z peněz jiných a nevracet, je na úrovni (vynechány nadávky – nejde zde použít), které následující roky hrají mrtvého brouka, a není jim vůbec nic blbého. Věřím Fialo, že se jako poctivý modrý plotňák z Moravy, postavíš čelem ke svým věřitelům, tj. důchodcům, a společnými silami v ODS začnete splácet tyto peníze a vrátíte je během jednoho roku, tak jak to váš guru původně sliboval. Vrácením 340.000.000.000,- Kč přinese ODS víc volebních hlasů jak blbé žgryndy delegátů ODS na tomto sjezdu o demokracii, a že Babiš vzal neoprávněně dotaci 50.000.000,-Kč na Čapí hnízdo. To je 6.800krát méně, než si vypůjčila ODS tehdy od penzistů. A nezapomeňte na úroky z prodlení. To taky nebude žádných 20 korun. K tomu Ti dopomáhej celá členská základna ODS, Bůh a všichni, kteří tu ODS ještě volí, včetně těch, kteří z ní utekli jinam


Rok 2017:

2) Chalupa na Šumavě, která může ukončit kariéru hejtmana Zimoly:

a) Článek: Chalupa na Šumavě, která může ukončit kariéru hejtmana Zimoly + VIDEO s redaktorem Václavem Dolejším

b) Kolik brali ředitelé velkých českých nemocnic za r. 2014

c) Jihočeská krajská koalice je kvůli Zimolově chatě před zhroucením

d) Očištění Zimoly v kauze Lipno? Jeho střet zájmů skončil promlčením

Shrnutí kauzy:

Plat předsedy představenstva krajské společnosti Jihočeské nemocnice Martina Bláhy je neúměrně vysoký oproti ostatním ředitelům FN za rok 2014 (viz článek výše). Hrozí tady ze strany politiků a dalších lidí, zneužívání pravomoci veřejného činitele při správě veřejných prostředků. Na řadě jsou nyní politici, orgány činné v trestním řízení, protesty jednotlivých lidí a veřejnost. Je evidentní, že tato společnost není dobře nastavená, když se toto může dít. Svoboda není zadarmo, za tu se musí bojovat. Proto je na každém jednotlivci, zda se bude pouze na něco takového jenom dívat, anebo přispěje k tomu, aby se toto už nikdy neopakovalo. Tvářit se tak, že já nic já muzikant je souhlas s uvedeným stavem. Samozřejmě s následky jednání každého jednotlivce, buď odměny anebo odplaty.


Rok 2017:

3) Město České Budějovice má důležitější problémy, než novou sportovní halu:

Část rozhovoru je níže uvedena s poslancem Karlem Pražákem, místopředsedou podvýboru Poslanecké sněmovny pro mládež a sport, v Ahoj rodino – 2017/05 (celý článek najdete přibližně za 1 měsíc na http://www.ahojrodino.cz/ahoj-online/):

Když se v 90.letech rekonstruoval plavecký stadion, byl jsem členem pracovní skupiny pro jeho rekonstrukci, když jsem chtěl vidět zadání, které definuje parametry, přestali mě zvát. Ono totiž žádné zadání nebylo. Podobné to bylo při budování fotbalového stadionu. Tam zas úplně chyběl projekt, stavělo se podle vybrané studie a projekt se dodělával průběžně. Když jsem na tyhle věci upozorňoval, tehdejší náměstkyně Ivana Popelová (v roce 2010 Ivana Popelová opustila stranu ODS a vstoupila do nového Hnutí Občané pro Budějovice) pracovní skupinu přestala zvát a tím to vyřešila…….

Město má ale úplně jiné důležitější problémy.

Jaké?

S dopravou, parkování, to přece vidí každý. Město musí vytvořit podmínky, aby tu lidi chtěli žít a řešit prioritně potřeby občanů. Nemyslím si, že pro občany je prioritou sportovní hala.

Shrnutí kauzy:

V uvedeném článku je zřejmé, že někteří politici mají své vlastní zájmy, a ne zájmy lidí, kteří je zvolili. Proto je nutné stanovit a navrhnout takový systém, aby byla větší kontrola politiků a byla možnost je odvolat v průběhu volebního období.


Rok 2017:

4) Babišovo Impérium a proč má tolik firem:

a) Video: Co všechno vlastní Andrej Babiš? – (Babišovo Impérium):

b) Video : Andrej Babiš a 11 důvodů proč ho lidi mají stále rádi :

c) Video: Kauza Babiš!!! Neuvěřitelný příběh: jak přišel o Kostelecké uzeniny a skončil v lese:

d) Řepka a kukuřice může za znečištění podzemních vod v ČR

Shrnutí jednání pana Babiše:

Přestávám kupovat výrobky firem pana Babiše. Když to neudělám, tak bych se mohl dožít dne, kdy už tady nebude nic jiného než jeho výrobky a také špatné pracovní podmínky pro lidi z jeho firem – viz video. Jak se rozhodnou ostatní lidi, to je pouze na nich.

 


zadluzovani (1)


Jak se chovat proti korupci:

Protikorupční festival v Košicích. Arcibiskup Róbert Bezák, Zuzana Hlávková a Péter Hunčík. V článku je VIDEO.


Rok 1992:

5) MACEK A KNIZNI VELKOOBCHOD:

Macek a Knižní velkoobchod. Kauzu politik ustál, následků se už nezbavil: