Návrh 2. etapy obchvatu okolo Českých Budějovic.

Dobrý den,

vážené dámy a pánové, níže vám posílám KE STAŽENÍ návrh 2. etapy obchvatu okolo Českých Budějovic (na 4 jízdní pruhy).
1. etapu obchvatu počítám už rozestavěnou dálnici.

Značné výhody vybudování obchvatu okolo Českých Budějovic:

1) Zlepšení životního prostředí – zplodiny, hluk z aut a prašnost.
2) Větší bezpečnost pro lidi v krajském městě.
3) Zlepšení průjezdnosti ve městě – návratnost vložených prostředků se vyplatí v mnoha ohledech.
4) Zlepšená infrastruktura = větší turistický ruch a z toho profit pro město.
5) Zlepšená infrastruktura = více pracovních příležitostí, snadný přesun lidí dojíždějících za prací, a to i ti lidé, co bydlí a současně pracují ve městě.
6) Sníží se stres a nemocnost lidí. Tímto se ušetří ve zdravotnictví a lidé budou šťastnější a spokojenější.
7) Zahrnutí co nejvíce mimoúrovňových křižovatek by se velice zrychlila doprava. To znamená, i řidiči bydlící v Českých Budějovicích by např. na druhý konec města mohli jezdit po tomto obchvatu.
8) Obchvat dle mého názoru nemůže jít blízko okolo sídliště (znehodnocení bydlení – hluk a smog) a ani zase nemůže být moc daleko od města (zástavby), potom by neplnil ten účel, který má plnit. Návrh je nakreslen s perspektivou, protože ve městě a okolo města se dále zastavuje prostor.

Ještě by se našli určitě další klady pro obecné budování obchvatů okolo větších měst. Přeji si pouze to, aby tento návrh našel uplatnění a začalo se s plánováním a v další fázi s budováním. Dnes je ve světě už běžné, že kde je větší zástavba, tam se někde staví tunel. V Českých Budějovicích se zhoršuje dopravní situace každý rok více a více. Vidím to tak, že infrastruktura ve městě byla roky podceňována a toto je výsledek.

Další nemilé zjištění je to, že roky se navyšují škodlivé částice z aut v Budějovické kotlině (v zimě se nedá v noci ani větrat v bytech, takže se doslova lidé dusí v uzavřeném prostoru – to je šílené), které se dostanou až do vnitřku buněk lidí v těle a to má za následek zhoršení zdravotního stavu obyvatelstva v Český Budějovicích. Skutečnost je taková, že lidé v tomto prostředí dříve umírají při značných zdravotních potížích.

Časy.
kdysi síly temna z Moskvy udělaly z jižních a západních regiónů od Prahy bojovou zónu, a tedy nebudovali potřebnou infrastrukturu. Tyto časy už jsou 25 roků pryč.

JAK SI TO TADY UDĚLÁME, TAK TO TADY BUDEME MÍT!

Děkuji vám za pozornost.

S pozdravem

Dne 12.2.2017 v Českých Budějovicích

Josef Maňák
Krčínova 6
České Budějovice
37011

D3_2_CAST_SEVETIN_HRANICE_RAKOUSKA_5_2015_sever-jih_DOMALOVAN_OBCHVAT_A_NAPOJENI_CB